توصیه ها و نکاتی برای افزایش ایمنی محل کار در برابر زلزله:

1-از قرار دادن کتابخانه، کمدهای مرتفع و بوفه ها در کنار میز کار یا مبلمان خود پرهیز کنید.

2- جهت جلوگیری از افتادن اجسامی همچون کتابخانه، بوفه ها، آبگرمکن و … در هنگام زلزله، نسبت به مهارسازی این اجسام بوسیله پیچ کردنشان به دیوار اقدام کنید.

3- از نصب لوستر و چراغ آویزهای سنگین در بالای میز  یا محل نشستن خود پرهیز کنید.

4- از قراردادن اجسام سنگین  در طبقه های فوقانی کمدها خودداری کنید و حتی الامکان از کمدهای درب دار استفاده شود.

5- از قرار گرفتن اجسامی همچون کتابخانه ها (که امکان سقوط و مسدود کردن مسیر خروجی را دارند) در کنار دربهای اتاق خودداری شود.

6- برای نصب قاب عکس و آئینه و … از قلابهای مناسب استفاده شود.

8- نقاط امن در تمام اتاقهای محل کار شناسایی شده و به کارمندان آموزشهای لازم در این زمینه داده شود. نقطه امن میتواند مکانی در زیر یک میز کار و وسایل مشابه و یا در نبود چنین اجسامی جنب دیواری که فاقد پنجره، کتابخانه، چراغ آویز و…هست، باشد.

9- لازم است در محل کار وسایل اضطراری از جمله داروها، وسایل پزشکی اولیه، چراغ قوه مقداری غذای خشک و آب نوشیدنی در مکانهای مختلف ذخیره شود.

10- به کارمندان آموزش داده شود در صورتیکه متوجه زلزله شدند، سریعا به روی زمین نشسته(به روی زانو ها و آرنج) و با یک دست خود از سر حفاظت نماید و در همین حال  خود را به نقطه امنی که از قبل مشخص شده برسانند و تا پایان کامل لرزشها منتظر بمانند. (مطابق عکس زیر)

نویسنده نوشته: admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید دوست داشته باشید

انواع وسایل و تجهیزات حفاظت شنوایی: کاربرد، نحوه استفاده و نگهداری از آنها

در محیطهای دارای سطوح بالای سر و صدا لازم است باید یک برنامه کامل حفاظت شنوایی (HCP) اجراء شود. برنامه جامع حفاظت شنوایی شامل سنجش سطح صدا، مدیریت صدا، آموزش و تعلیم کارمندان، انتخاب گوشی حفاظتی مناسب، تست های ادیومتری، تعمیر و نگهداری دستگاههای مولد، بازرسی و ثبت و ارزیابی برنامه می‌شود. گوشی های حفاظت شخصی 4 نوع می باشند: ایرپلاگ (Ear Plag) یا توگوشی، نیمه ایرپلاگ (Semi-inserted Ear Plag)، ایرماف (Ear Muff) یا روگوشی، کلاه ایمنی (Helmets)…

کاهش شنوایی شغلی: انواع، علت، علایم، درمان و پیشگیری

میلیون ها کارگر هر روزه در محل کار خود در معرض سر و صدا هستند و اگر این سر و صدای محیط کار کنترل نشود می‌تواند منجر به از دست دادن دائمی شنوایی شود. آسیب برگشت ناپذیر به شنوایی فرد در اثر صدا، یکی از رایج ترین مشکلات سلامتی است و از آنجایی که اثرات آن به مرور زمان ایجاد می‌شود، تشخیص آن دشوار است. در تمام صنایع، افت شنوایی صنعتی همچنان به عنوان یک بیماری شغلی با درگیر کردن بیشترین تعداد افراد شناخته می‌شود و حدود 75 درصد از کل ادعاهای بیماری شغلی را تشکیل می‌دهد…

بیماریهای تنفسی شغلی: علت ها، علایم، درمان و پیشگیری

بیماریهای تنفسی مختلف می تواند تحت تاثیر عوامل شغلی و غیر شغلی ایجاد شوند و کار در محیط شغلی نامناسب می تواند آنها را تشدید نماید. بیماریهای ریوی ناشی از کار در اثر مواجهات شغلی طولانی مدت با ذرات ریز داخل هوا یا محرکهای خاص ایجاد می‌شوند و می‌توانند اثرات ماندگاری داشته باشند که حتی بعد از پایان مواجهه نیز باقی بماند. مدت، شدت و تعداد دفعات مواجهه جزء عوامل موثر هستند.این بیماریها با روشهای مختلف مانند معاینه پزشک، اسپیرومتری، عکس قفسه سینه قابل تشخیص است.درمان این بیماریها سخت و بعضا غیر قابل درمان هستند اما بروز و پبشرفت آنها قابل پیشگیری است…

سایت از نگاه بالا

  • 0
  • 0
  • 374,121
  • 104,351